444 7 393

EWE Ailesi Dünya Mutluluk Günü’nde Tebessüm Kahvesi’ni Ziyaret Etti!

Türkiye’nin güçlü enerji şirketlerinden EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji 20 Mart Dünya Mutluluk Günü ve 21 Mart Down Sendromlular Günü’nde down sendromlu vatandaşları unutmadı. EWE ailesi, Üsküdar Belediyesi tarafından down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlamak için kurulan Tebessüm Kahvesi’ni ziyaret ederek, yanlarında olduklarını hissettirdi.

2007 yılından bu yana Türk ekonomisine katkı sağlamak için çalışmalarına devam eden EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji, sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor. Mavi kapak kampanyası, Kayseri bölgesindeki okulları için oyuncak toplama, MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi doğal gaz dönüşümü gibi projelerle adından söz ettiren EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji, bu kez down sendromlu vatandaşlar için anlamlı bir ziyarette bulundu. Aralarında CEO Dr. Frank Quante, COO Hasan Yasir Bora ve CSO Özkan Akyıldız’ın da bulunduğu 70’e yakın EWE çalışanı, down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlamak ve yanlarında olduklarını hissettirmek için 19 Mart’ta Tebessüm Kahvesi’ni ziyaret etti.

“Down sendromu bir hastalık değildir”

Down sendromunun bir hastalık değil, genetik bir farklılık olduğunun altını çizen EWE Turkey Holding CEO’su Dr. Frank Quante;

“Toplum olarak down sendromunun bir hastalık değil, genetik farklılık olduğu bilincine sahip olmamız gerekiyor.9 genç down sendromlu vatandaşımız Tebessüm Kahvesi’nde öz güven kazanıyor, iş hayatına hazırlanıyor. Biz de EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji  ailesi olarak, bu vatandaşlarımızın istihdamına katkı sağlama amacıyla yanlarında olduğumuz için çok mutluyuz.  Başta böylesi anlamlı bir projeye imza atan Üsküdar Belediyesi olmak üzere, özellikle sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği birlik ve beraberlik için EWE Türkiye ailesine teşekkür etmek istiyorum. Sosyal sorumluluk bilincimizle tüm sektörlerde örnek teşkil eden bir kuruluş olmak için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Tebessüm Kahvesi’nde çalışan Özel Eğitim Öğretmeni Şermin Çoban’ın yaptığı konuşmada; Down Sendromlu ve başka engelleri olan tüm vatandaşların topluma ve hayata katılmaları için tüm şirketlerin çaba göstermesini istediklerini belirtirken, EWE ailesine yaptıkları anlamlı ziyaret için teşekkür etti.

Down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlanıyor

Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle 21 Mart 2016 tarihinde açılan Tebessüm Kahvesi, down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlamak ve öz güven sahibi, üretime ve 

toplumsal yaşama tam katılım sağlayan bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyor. Tebessüm Kahvesi’nde 5’er kişilik 2 vardiya şeklinde çalışan down sendromlu vatandaşlara bu süreçte Özel Eğitim Öğretmeni, İşletme Müdürü, 4 yardımcı personel ve 1 kasiyer eşlik ediyor.

Tebessüm Kahvesi hakkında detaylı bilgiye www.tebessumkahvesi.com.tr/tr/tebessum adresinden ulaşılabiliyor.