444 7 393

Dr. Frank Quante Yılın Enerji Yöneticisi Seçildi! Eylül 2014

Dr. Frank Quante Yılın Enerji Yöneticisi Seçildi!

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve EWE Turkey Holding’in kurumsal sponsor olarak destek verdiği All Energy Turkey Fuarı 24-25 Eylül’de sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

Dr. Frank Quante Yılın Enerji Yöneticisi Seçildi! 

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve EWE Turkey Holding’in kurumsal sponsor olarak destek verdiği All Energy Turkey Fuarı 24-25 Eylül’de sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Organizasyon çerçevesinde EWE Turkey Holding Genel Müdürlerinden Dr. Frank Quante, “Yılın Enerji Yöneticisi” seçildi.

24 Eylül’de düzenlenen All Energy Turkey etkinliğinde ödülünü alan Dr. Frank Quante, bu ödülün kendisi ve şirketi için çok anlamlı olduğunu söyledi. Dr. Quante, "Öncelikle bu saygıdeğer ödülü bana ve şirketime layık gören herkese teşekkür ederim. İki yıldır Türkiye’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu anlamlı ödülde yalnızca benim değil; diğer genel müdürümüz Bekir Sami Acar’ın ve tüm EWE Türkiye çalışanlarının büyük emeği var. EWE Turkey Holding olarak 2007’de başlayan Türkiye yolculuğumuz, Bursagaz, Kayserigaz, Enervis ve EWE Enerji gibi birbirinden değerli şirketlerimizle taçlanmaya devam ediyor. Türkiye enerji sektörünün en büyük yatırımcılarından biri olarak hep birlikte çalışmaya ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz,” dedi.

Enerji liderleri iki gün boyunca sektörü masaya yatırdı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Borsa İstanbul, Enerji Ticareti Derneği (ETD), TÜSİAD ve PETFORM gibi kuruluşların ortaklığıyla hayata geçirilen ve EWE Turkey Holding’in kurumsal sponsor olarak destek verdiği etkinlik sürecince enerji piyasasının bugünü ve geleceği ele alındı. Bu yılki etkinliğe konuk ülke olarak Gürcistan katıldı. 

All Energy Turkey kapsamında doğal gaz dağıtım sektör hakkında detaylı bir sunum yapan Dr. Frank Quante, 2000’lerin ortalarında Türkiye enerji sektöründe başlayan serbestleşmeyle birlikte kısa sürede dikkate değer başarılara imza atıldığını söyledi. “EPDK’nın başarıyla yönettiği lisanslama süreci neticesinde doğal gaz kullanımı hızla yaygınlaştı. Şu anda Türkiye’nin 81 ilinin sadece 5’inde doğal gaz yok. Onlar da kısa sürede doğal gaza erişecektir. Bizim bugün Bursagaz ve Kayserigaz olarak bir milyonu aşkın müşterimiz bulunuyor,” diyen Dr. Quante, bununla birlikte sektörün uzun süredir beklediği adımların bir an önce atılarak piyasanın serbestleşme sürecinin devam etmesi gerektiğini ifade etti.