444 7 393

Tecrübeli insan kaynağı ve gelişmiş teknolojik altyapı, Enerji sektöründe verimli ve kaliteli çözümler

Enervis 85 yıllık deneyime sahip EWE AG’nin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiler alanlarındaki know-how’ı ile Türkiye’de sahip olunan sektörel bilgi birikimi, tecrübeli insan kaynağı ve gelişmiş teknolojik altyapıyı birleştirerek Türk halkı ve sanayisinin hizmetine sunmaktadır.

Enervis, enerji ve dağıtım sektöründe servis sağlayıcısı olarak faaliyetine 2012 yılında başlamıştır. Merkezi İstanbul’da olan şirket, halen Bursa ve Kayseri şubeleri ile servis faaliyetlerini sürdürmektedir. Sanayide ve binalarda enerji verimliliği, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri ve yenilenebilir enerji danışmanlığı, teknik mesleki eğitim ve sertifikalandırma, doğal gaz altyapı yapım hizmet faaliyetleri, iç tesisat kontrol, sayaç kalibrasyon, sayaç okuma, gaz kesme-açma, baca test ve muayene hizmetleri konularında faaliyet gösteren Enervis, 277 çalışanı ile enerji hizmetleri sektörünün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır.

Enerji verimliliği danışmanlığı kapsamında Enervis’in sanayi tesislerinde yürüttüğü çalışmalar, sanayi kuruluşlarının yüzde 45’e varan oranlarda enerji tasarrufu yapılabileceğini göstermiştir.

Enervis yapmış olduğu enerji etütleri çerçevesinde, ortaya koymuş olduğu enerji verimliliğini artırıcı projelerin uygulanması konusunda da hizmet vermektedir. Almanya’da sanayide 1.300’den fazla enerji verimliliği uygulama projelerinden edindiği deneyimlerin ışığında Türk sanayicisine özel hazırladığı enerji verimliliği uygulama projesi EnerVAY (Enerji Verimliliği Artırıcı Yatırım) modeli ile enerji verimliliği performans garantisi de veren Enervis, en kaliteli ekipman, tamamen kendi karşıladığı finansman modeli ve anahtar teslim iş modeli ile Türk sanayisine hizmet etmeyi amaç edinmiştir.

Türkiye’de ilk olarak Gaziantep Belediyesinde 2014 yılı içerisinde başlayan Enerji Master Planı ile belediyeye ait işletmelerde mevcut durum analizi yapılarak kentin enerji tasarruf potansiyelinin tespit edilmiştir.  Enerji tüketiminin fazla olduğu alanlarda yapılacak çalışmalar sonucunda yılda yaklaşık 16 milyon TL enerji tasarrufu elde edilecektir.

Enervis, EWE AG’nin yenilenebilir enerji alanında sahip olduğu know-how ve tecrübeden de yararlanarak Türkiye’de güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji fırsatlarının yatırıma dönüştürülmesinde danışmanlık, keşif, projelendirme, sistem ve ekipman tedariki, uygulama ve servis hizmetleriyle müşterilerine kapsamlı ve özel çözümler sunmaktadır.

Enervis, enerji sektörüne yönelik içerisindeki eğitim organizasyonları ile de, hizmet verdiği kuruluşların personel kalifikasyonunu ve hizmet kalitesini de artırmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, Enervis ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi arasında eğitim ve belgelendirme alanlarında iş birliği yapmak amacıyla protokol imzalamıştır.


www.enervis.com.tr