444 7 393

EWE Enerji ve EWE Turkey Holding grup şirketlerine ilişkin basın bültenlerine ve görsellerine burdan ulaşabilirsiniz.

EWE’den Kayseri’ye Güneş Enerjisi Santrali

EWE’den Kayseri’ye Güneş Enerjisi Santrali

EWE Turkey Holding enerji sektöründe bir ilke daha imza atarak, Kayseri İncesu’da 2016 yılında yatırımına başladığı 52 bin metrekarelik güneş enerjisi santralini faaliyete geçiriyor.

EWE Grubu’nun Tüm Hizmetleri Tek Bir Çatı Altında

EWE Grubu’nun Tüm Hizmetleri Tek Bir Çatı Altında

Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden EWE AG’nin Türkiye pazarındaki faaliyetlerini yürüten EWE Turkey Holding, gaz, elektrik ve telekomünikasyon müşteri hizmetlerini tek bir noktada toplayarak Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

EWE Turkey Holding Enerjiyi Sanatla Buluşturdu

EWE Turkey Holding Enerjiyi Sanatla Buluşturdu

Türkiye’de faaliyetlerini 10 yıldır güçlü bir şekilde sürdüren EWE Turkey Holding, Ankara EPDK Sergi Salonu’nda “2 Şehrin Dokusu” isimli fotoğraf sergisi düzenledi.

Enervis’le 2016 Tasarruf Yılı Oldu

Enervis’le 2016 Tasarruf Yılı Oldu

EWE Turkey Holding’in enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren iştirak firması Enervis, 2016 yılında gerçekleştirdiği tasarruf faaliyetlerini açıkladı. Rapora göre Enervis, 7 sektörde gerçekleştirmiş olduğu enerji etüt ve uygulama çalışmalarında, müşterilerine 33 Milyon TL’lik enerji tasarruf potansiyeli sundu.

EWE Enerji, GÜMTOB ile İş Birliğine İmza Attı

EWE Enerji, GÜMTOB ile İş Birliğine İmza Attı EWE Turkey Holding şirketlerinden EWE Enerji, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) ile iş birliği protokolü imzaladı. İş birliği kapsamında GÜMTOB üye iş yerleri, EWE Enerji’nin sağladığı elektrik hizmetini indirimli alma hakkına sahip olacak.

Alman EWE Grubu’ndan Türkiye’ye 120 milyon Euro yatırım

Alman EWE Grubu’ndan Türkiye’ye 120 milyon Euro yatırım Türkiye’de enerji, telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri sektörlerinde 10 yıldır faaliyet gösteren Almanya’nın köklü şirketlerinden EWE’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Ankara’da görüştü ve EWE Turkey Holding’in gelecek üç yılda yaklaşık 120 milyon Euro yatırım planladığını açıkladı.

23. Dünya Enerji Kongresi İstanbul’da düzenleniyor.

 23. Dünya Enerji Kongresi İstanbul’da düzenleniyor. “Yenilenebilir enerjinin artışını isteyen Türkiye’de şebeke yönetimi çok önemli”

Millenicom Bursa’da ilk bayisini açtı

Millenicom Bursa’da ilk bayisini açtı Alternatif telekom sektörünün öncülüğünü yapan Millenicom,Bursa Osmangazi’de ilk konsept bayisinin açılışını yaptı.

EWE Türkiye Grubu’ndan Kayseri’ye Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı!

EWE Türkiye Grubu yeni bir sektöre daha adım atarak Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. EWE Turkey Holding Kayseri İncesu’da 52 bin metrekarelik bir alana güneş enerjisi santrali kuruyor. Santralin anahtar teslimi yapım işi (EPC) aynı zamanda enerji verimliliği hizmeti de veren EWE grup şirketlerinden Enervis tarafından üstlenildi. 7 futbol sahası büyüklüğündeki güneş santrali, 2300 dairenin elektriğini karşılayabilecek.

EWE Türkiye, Enerji Yatırımlarına Teknoloji Odaklı Yaklaşımı ile Devam Ediyor

EWE Turkey Holding Genel Müdürü Dr. Frank Quante, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı Ankara’da ziyareti sırasında EWE Turkey Holding’in gaz şebeke genişletme, elektrik perakende ve enerji verimliliği alanlarında yatırımlarına kararlı bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

EWE Turkey Holding’den BESOB Üyesi Esnaflara Özel, Enerji ve Dijital Desteği

EWE Turkey Holding’den BESOB Üyesi Esnaflara Özel, Enerji ve Dijital Desteği EWE Turkey Holding’in Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı (BESOB) üyelerine özel hazırladığı kampanyada, tüm işletmelerin önceliği haline gelen enerji verimliliği ve dijital dönüşümden esnafın daha fazla faydalanması hedefleniyor.

EWE Turkey Holding, Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.’yi devraldı. Ocak 2016

EWE Turkey Holding, Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.’yi devraldı.

EWE Turkey Holding’in Millenicom’u satın alma süreci gerekli yasal onayların tamamlanmasının ardından tamamlandı.

EWE Türkiye Telekomünikasyon Sektörüne Giriş Yapıyor! Ekim 2015

EWE Türkiye Telekomünikasyon Sektörüne Giriş Yapıyor!

Almanya’nın köklü enerji şirketlerinden EWE AG’nin yüzde 100 iştiraki olan EWE Turkey Holding A.Ş., 2007 yılında girdiği Türkiye enerji piyasalarında enerji dağıtımı, ticaret ve perakende satış ve enerji servis alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

EWE’nin Gündeminde Büyüme Var. Haziran 2015

 EWE’nin Gündeminde Büyüme Var

Türkiye enerji sektöründe doğalgaz dağıtım, enerji ticaret/satış ve enerji servis alanlarında hizmet veren EWE Turkey Holding, yakaladığı büyüme trendini 2014 yılında da devam ettirdi.

EWE Türkiye Şirketleri Zirve 2015’te Buluştu. Nisan 2015

EWE Türkiye Şirketleri Zirve 2015’te Buluştu.

EWE Turkey Holding ve iştiraklerinin yönetim kadrolarının buluştuğu ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Zirve’de, grubun geldiği nokta ve gelecek planları ele alındı.

Dr. Frank Quante Yılın Enerji Yöneticisi Seçildi! Eylül 2014

Dr. Frank Quante Yılın Enerji Yöneticisi Seçildi!

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve EWE Turkey Holding’in kurumsal sponsor olarak destek verdiği All Energy Turkey Fuarı 24-25 Eylül’de sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

EWE Ailesi Büyük Buluşmasını Bursa’da Gerçekleştirdi. Ağustos 2014

EWE Ailesi Büyük Buluşmasını Bursa’da Gerçekleştirdi. 

Türkiye enerji piyasasının önde gelen yatırımcılarından olan EWE Turkey Holding, bütün iştiraklerindeki çalışanlarını bir araya getirdiği büyük buluşmasını Bursa'da gerçekleştirdi.

EWE Turkey Holding Büyümeye Devam Ediyor! Haziran 2014

EWE Turkey Holding Büyümeye Devam Ediyor!

Türkiye enerji piyasasının önde gelen oyuncularından olan EWE Turkey Holding, yeni ofisinde düzenlediği etkinlikte sektörün ileri gelenlerini ağırladı.

EWE Turkey Holding 3 Yılda 202 Milyon Tl Yatırım Yapacak! Mayıs 2014

EWE Turkey Holding 3 Yılda 202 Milyon Tl Yatırım Yapacak!

Türkiye’de 2007’den bu yana faaliyet gösteren ve doğal gaz pazarındaki ilk ve en büyük yabancı yatırımcı olan EWE Turkey Holding, 2013 yılında 115 büyüme ile 2 milyar TL ciroya ulaştı.

EWE AG’den Dev Satın Alma, Şubat 2014

EWE AG’den Dev Satın Alma!

Alman enerji devi EWE AG, Avrupa’nın en büyük gaz şirketlerinden biri olan VNG (Verbundnetz Gas AG) şirketindeki hisselerini artırarak kontrolü ele geçirdi.

EWE Enerji ve Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nden Eğitime Büyük Destek: MOPAK Teknik Lisesi Doğal gaza Kavuştu!

Güvenilir elektrik ve doğal gaz tedarik firması EWE Enerji, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (KOSBİ) MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin doğal gaz dönüşümünü tamamladı.